ОШ " ВАСА ПЕЛАГИЋ", Београд, Котеж
Важно обавештење - боравак

Датум: 06. Maj 2020 13:18 Категорија: Новости

ОБАВЕШТЕЊЕ

Од 11.05.2020.године почиње са радом продужени боравак, за ученике првог и другог разреда, чији су родитељи исказали потребу у анкети и који су већ користили услуге боравка.
Формиране су мале групе, до 9 ученика.
Радно време боравка од 7.30 најкасније до 16.30 часова. Да бисмо се сви осећали безбедно и пријатно упознајте се са организацијом рада продуженог боравка и обавезама родитеља.

ОРГАНИЗАЦИЈА РАДА ПРОДУЖЕНОГ БОРАВКА
(обавезно прочитајте наставак текста)

ОРГАНИЗАЦИЈА РАДА ПРОДУЖЕНОГ БОРАВКА

• 7.30 – 8.00 часова пријем ученика
  • 8.00 – 9.30 часова настава на даљину (ТВ часови)
  • 9.30 – 10.00 часова ужина (носе од куће)
  • 10.00 – 11.30 часова израда домаћих задатака
  • СЛОБОДНЕ АКТИВНОСТИ
  • 13.00 часова ручак (носе од куће)
  • 13.30 – 16.30 часова СЛОБОДНЕ АКТИВНОСТИ
  • При преузимању детета, родитељ обавештава дежурног наставника да ли ће дете доћи у школу и наредног дана.

СЛОБОДНЕ АКТИВНОСТИ се комбинују са израдом домаћих задатака и подразумевају боравак апољу, играње, вежбе за релаксацију...зависно од временских прилика.

ОБАВЕЗЕ РОДИТЕЉА / СТАРАТЕЉА / ДРУГИХ ЗАКОНСКИХ ЗАСТУПНИКА КОЈИ ДОВОДЕ ДЕЦУ У ПРОДУЖЕНИ БОРАВАК

1. Родитељи су у обавези да приложе доказ о ангажовању – потврду од стране послодавца која доказује да су оба родитеља, или самохрани родитељ, у радном односу и да није могуће да им се организује рад од куће.

2. Пре доласка у школу, сваког дана, родитељ мора да измери температуру себи и детету. У случају повишене температуре, дете не доводи у школу, а о томе обавести директора.

3. Родитељ је у обавези да када доводи дете у школски објекат обавезно:

• носи маску тако да маска прекрива уста и нос
  • дезинфикује руке на улазу препаратом на бази 70% алкохола и
  • пређе преко постављене дезобаријере за обућу
  • поштује међусобну удаљеност од 2m

(кад год је то могуће родитељи не треба да улазе у школу-дежурно лице у школи биће задужено за прихват ученика и за њихово позивање када родитељи дођу по њих)

4. Родитељи треба да обезбеде храну, као и флашицу са водом, за потребе детета током боравка у школи.

5. Родитељи треба да одржавају партнерски однос са школом који ће се огледати у поштовању протокола у установи који су донети у циљу заштите здравља ученика и одраслих (запослених и родитеља).